Million Gold Elixir Intense is opgebouwd rond één ingrediënt: een dikke, likeurachtige vanille. Quentin Bisch en Christophe Raynaud zetten die in een amberachtige herengeur die dichter bij een nicheparfum staat dan bij de klassieke Million.
Van sappige opening naar donkere basis
Het begin is helder en sappig: gele mandarijn en bergamot, met een groen randje viooltjesblad en een pittige toets kardemom. Die frisheid houdt het kort vol en maakt dan plaats voor het hart, waar de vanille alles overneemt — zwaar, zoet en bijna eetbaar.
Daarna wordt de geur droger en donkerder. Sandelhout brengt de romige kant, cederhout de scherpte, en benzoë en labdanum leggen daar een warme, harsachtige laag onder. Cypriol voegt een leerachtige ondertoon toe, patchoeli maakt het geheel aards.
Waarom de intense uitvoering
Dit is de sterkst geconcentreerde uitvoering binnen de Million Gold Elixir-lijn. Een puur parfum bevat 20 tot 40 procent geurbestanddelen, waardoor de geur uitzonderlijk lang op de huid blijft. De aardse patchoeli en cypergras in de basis rekken die nawerking verder op.
Zoet, maar niet suikerig
Wie bang is voor een klef zoete geur: het hout, het hars en de leerachtige ondertoon houden de vanille in balans. Zo blijft de zoetheid warm en donker in plaats van suikerachtig.